PINIE Lubná, spol. s r.o.

Jsme malá, ale velice dynamická společnost, která nabízí svým stálým zákazníkům rok od roku nové výroby ale i inovace těch stávajících. Pinie Lubná se pyšní tím, že je v dnešní době největším výrobcem dřevěných truhlářských hoblíků na světě.

Foto-firma-1-B.jpg

Foto-firma-2-B.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Naše společnost se od svého vzniku v roce 2000 orientuje na výrobu a prodej dřevěných truhlářských nástrojů a nářadí pod značkou Pinie®, kterou zakoupila v roce 2001 s technologií a zásobami suchého dřeva od firmy Pinie Čistá, s.r.o. Historie značky Pinie® sahá k letopočtu 1918, kdy se pod značkou Pinie vyráběly násady, poté se k výrobě v roce 1932 přidružila i výroba truhlářských hoblíků, které jsou pro naši společnost nosným produktem nabídky.

Practical World 2012_web.jpg

marcel s hoblíkem.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ke dnešnímu dni má společnost 30 stálých zaměstnanců a více než 500 sériově vyráběných produktů, zejména ze skupiny truhlářského nářadí, truhlářských a zámečnických stolů a hoblic a dřevěného spojovacího materiálu pro velkoobchody, obchody i koncové zákazníky.

Practical World 2014.jpgSweden 2014_web.jpg

 

 

 

 

 

 

Každým rokem se pravidelně zúčastňujeme zahraničních veletrhů a výstav po celém světě. Tradičním je veletrh Eisenwarenmesse v Kolíně nad Rýnem, na kterém má naše firma pravidelně jeden z největších stánků v oboru. Mimo jiné jsme se stali účastníky veletrhu Mitex v Moskvě. Na každém veletrhu představujeme nemálo novinek z naší výroby.

DSC_0673_B.jpg

DSC_0690_B.jpg

 

 

 

 

 

 

Kvalita našich výrobků je úměrná věnované péči samotné přípravě dřeva před jejím obrobením a proto jsme v tomto směru nenechali nic náhodě a první kroky přípravy polotovarů téměř stoprocentně zautomatizovali.

DSC_0662_B.jpgDSC_0666_B.jpg

Skladování výrobků, polotovarů pro výrobu a vysušeného řeziva věnujeme značnou péči a ve skladu udržujeme konstantní teplotu a vlhkost vzduchu. Toto zaručuje minimální výskyt prasklin a vnitřního pnutí v našich výrobcích a zmenšuje procento reklamací.

DSC_0742_B.jpg

DSC_0627_panorama_C.jpg

 

 

 

 

 

 

Broušení povrchu výrobků před lakováním, nebo olejováním věnujeme vysokou pozornost, k čemuž přispívají i jedny z nejmodernějších brusek s oscilací brusného pásu od českého výrobce Houfek.

DSC_0641_B.jpgDSC_0646_B.jpg

 

 

 

 

 

 

Naše výrobky obrábíme na nejmodernějších, velice produktivních obráběcích CNC centrech s vysokou přesností. Díky moderním technologiím CAD/CAM jsme schopni výrobek velice snadno upravit dle přání zákazníka a poté bez nákladných investic do přípravků ekonomicky vyrobit.

DSC_0745_B.jpg

DSC_0738_B.jpg

 

 

 

 

 

 

 

V boji s celosvětovou konkurencí nám pomáhají neustálé investice do nejmodernějších a velice produktivních výrobních technologií. Trendem automatizace sériové výroby 21. století je robotizace, kterou již několik let aplikujeme i v naší výrobě. Základem našich robotických pracovišť jsou japonské roboty Fanuc.

DSC_0650_B.jpgtechnology-7 new.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Začátkem roku 2016 se Pinie Lubná vybavila i technologiemi pro zpracování deskového materiálu a zakoupila nejmodernější velkoplošné nářezové centrum a olepovačku hran ABS od značky Format4. Tímto krokem se možnosti naší společnosti rozšířily hlavně ve směru komplexnosti nabídek vybavování školních dílen nejen nářadím, ale i nábytkem na nářadí a materiál.

*****

V letech 2015 až 2018 se naše společnost účastní řady významných veletrhů

Na základě Žádosti o finanční podporu získala naše společnost Pinie Lubná, spol. s r.o. dotaci, která je financována z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Projekt nese název PINIE LUBNÁ NA VELETRZÍCH 2015-2018, a je registrován pod číslem CZ.01.2.111/0.0/0.0/15_016/0000689.

Tento projekt spolufinancuje zahraniční veletrhy uskutečněné v letech 2016-2018 a jeho hlavním cílem je posílit naší pozici na současných zahraničních trzích a současně také zvýšit export o trhy nové.

 

 

publicita3.png

 

 

*****

V roce 2017 získala naše společnost Pinie Lubná, spol. s r.o. na základě Žádosti o finanční podporu dotaci na výrobu spárovek. Cílem projektu je posílení inovační výkonnosti a konkurenceschopnosti firmy.

publicita-sparovky.jpg