Dřevěné hoblíky EKO tvoří cenově nejdostupnější řadu hoblíků s celobukovým tělem a všemi předpoklady plnohodnotného truhlářského hoblíku.

 

Řada CLASSIC představuje standard známý z historie od starých truhlářských mistrů. Disponuje některými vlastnostmi prémiové řady, např. habrovým plazem či vylepšenou ergonomií.

 

Hoblíky PREMIUM byly navrženy s ohledem na požadavky dnešních zákazníků. Praktickou inovací je seřizovací mechanismus nože, s kterým zvládne seřízení nože i méně zkušený uživatel. Tento typ hoblíku jsme poprvé přestavili v roce 2017.

ilustracni - 3-xx Eko.jpg

 

 

eko ilustracni 2.jpg

ilustracni - 3-xx Classic.jpg

 

 

ilustracni - standard.jpg

ilustracni - 3-xx NEW Premium.jpg

 

 

ilustracni - premium.jpg

Tělo hoblíku  EKO CLASSIC PREMIUM

Materiál těla (dřeviny)

buk

buk, habrový plaz

buk, habrový plaz

Vylepšená ergonomie těla

-

ano

ano

Zúžená štěrbina úst

-

ano

ano

Ergonomická patka hoblíku

-

ano

ano

Seřizovací mechanismus nože

(u římsovníků posuvný přední plaz)

-

-

ano

Balení hoblíku ve folii

ano

-

-

Balení hoblíku v krabičce 

(se samolepící plombou)

-

ano

ano

 

Nože

EKO

STANDARD

PROFI

Kvalita nože

uhlíková nástrojová ocel, tvrdost ostří 58 HRC

uhlíková nástrojová ocel, lepší stálost ostří než EKO, kalená a popuštěná na 58 HRC

legovaná nástrojová ocel, prvotřídní stálost ostří, kaleno a popuštěno na 60 HRC

Antikorozní ošetření nože

povrch nože lakován bezbarvým lakem

povrch nože lakován bezbarvým lakem

nůž olejován

a hermeticky zabalen do folie

 

 

Hoblík uběrák EKO

1-xx Eko.jpgDřevěný hoblík uběrák EKO je vyroben jako ekonomicky dostupný hoblík, jehož tělo je vyrobeno z buku. Dřevěný hoblík uběrák se používá k prvotnímu opracování (hrubování) hrubě řezané fošny, nebo prkna. Po práci s hoblíkem uběrákem vznikají na hoblované ploše dráhy po jeho profilovaném noži, které se několika tahy hoblíkem hladíkem nebo hoblíkem klopkařem jednoduše srovnají. Nůž hoblíku uběráku je uložen pod úhlem 45° vůči hoblované ploše. Variantu E/E dodáváme s nožem EKO, variantu E/S s nožem STANDARD.

 

 

Hoblík uběrák CLASSIC

1-xx Classic.jpg

Dřevěný hoblík uběrák se používá k prvotnímu opracování (hrubování) hrubě řezané fošny, nebo prkna. Po práci s hoblíkem uběrákem vznikají na hoblované ploše dráhy po jeho profilovaném noži, které se několika tahy hoblíkem hladíkem nebo hoblíkem klopkařem jednoduše srovnají. Nůž hoblíku uběráku je uložen pod úhlem 45° vůči hoblované ploše. Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habrového dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Při výrobě hoblíků CLASSIC dbáme na kvalitu zpracování a především na ergonomii těla hoblíku, která výborně sedne kaž-dému do ruky. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

Hoblík uběrák PREMIUM

1-xx NEW Premium.jpgDřevěný hoblík uběrák PREMIUM se používá k prvotnímu opracování (hrubování) hrubě řezané fošny, nebo prkna. Po práci s hoblíkem uběrákem vznikají na hoblované ploše dráhy po jeho profilovaném noži, které se několika tahy hoblíkem hladíkem nebo hoblíkem klopkařem jednoduše srovnají. Při výrobě hoblíku uběráku PREMIUM je dbáno především na kvalitu zpracování, ergonomii a příjemné držení hoblíku. Hoblík se i při dlouhodobé několikahodinové práci výborně drží a „netlačí‘‘ do ruky. Hoblík uběrák PREMIUM je vybaven stavitelným mechanismem nože, který umožní rychlé a přesné nastavení nože, které zvládne i méně zkušený uživatel. Variantu P/P dodáváme s nožem PROFI, variantu P/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík hladík EKO

2-xx Eko.jpgDřevěný hoblík hladík EKO je vyroben jako ekonomicky dostupný hoblík, jehož tělo je vyro-beno z buku. Dřevěný hoblík hladík se používá k prvotnímu opracování hrubě řezaných fošen a prken, nebo jako následný krok po opracování hoblované plochy hrubovacím hoblíkem uběrákem. Po práci s hoblíkem hladíkem již nevznikají na hoblované ploše nerovné dráhy jako po práci s hoblíkem uběrákem. Kvalitu povrchu hoblovanou hoblíkem hladíkem je možné zdokonalit a vyhladit buď hoblíkem klopkařem (hoblování měkkých dřevin), nebo hoblíkem cidičem (polotvrdé a tvrdé dřeviny). Variantu E/E dodáváme s nožem EKO, variantu E/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík hladík CLASSIC

2-xx Classic.jpg

Dřevěný hoblík hladík se používá k prvotnímu opracování hrubě řezaných fošen a prken, nebo jako následný krok po opracování hoblované plochy hrubovacím hoblíkem uběrákem. Po práci s hoblíkem hladíkem již nevznikají na hoblované ploše nerovné dráhy jako po práci s hoblíkem uběrákem. Kvalitu povrchu hoblovanou hoblíkem hladíkem je možné zdokonalit a vyhladit buď hoblíkem klopkařem (hoblování měkkých dřevin), nebo hoblíkem cidičem (polotvrdé a tvrdé dřeviny). Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habrového dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Při výrobě hoblíků CLASSIC dbáme na kvalitu zpracování a především na ergonomii těla hoblíku, která výborně sedne každému do ruky. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

Hoblík hladík PREMIUM

2-xx NEW Premium.jpgDřevěný hoblík hladík PREMIUM se používá k prvotnímu opracování hrubě řezaných fošen a prken, nebo jako následný krok po opracování hoblované plochy hrubovacím hoblíkem uběrákem. Při výrobě je dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku, které je koncipováno tak, aby ústa hoblíku nebyla při práci zahlcována hoblinami. Díky úzkému tvaru úst nedochází ani k vyštipování a vylamování hoblovaného materiálu. Při výrobě hoblíku hladíku PREMIUM je dbáno především na kvalitu zpracování, ergonomii a příjemné držení hoblíku. Hoblík se i při dlouhodobé několikahodinové práci výborně drží a „netlačí‘‘ do ruky. Hoblík hladík PREMIUM je vybaven stavitelným mechanismem nože, který umožní rychlé a přesné nastavení nože, které zvládne i méně zkušený uživatel. Variantu P/P dodáváme s nožem PROFI, variantu P/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík klopkař EKO

3-xx Eko.jpgDřevěný hoblík klopkař EKO je vyroben jako ekonomicky dostupný hoblík, jehož tělo je vyrobeno z buku. Dřevěný hoblík klopkař je vybaven nožem s klopnou a používá se k jemnému uhlazení již hoblovaných, nebo jiným způsobem srovnaných ploch. Nůž hoblíku klopkaře je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45°, jeho klopna zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Hoblík klopkař se používá k uhlazení měkkého dřeva, pro finální úpravu tvrdého dřeva se používá hoblík cidič, který má nůž s klopnou uložen strměji k hoblovanému materiálu. Variantu E/E dodáváme s nožem EKO, variantu E/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík klopkař CLASSIC

3-xx Classic.jpgDřevěný hoblík klopkař je vybaven nožem s klopnou a používá se k jemnému uhlazení již hoblovaných, nebo jiným způsobem srovnaných ploch. Nůž hoblíku klopkaře je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45°, jeho klopna zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Hoblík klopkař se používá k uhlazení měkkého dřeva, pro finální úpravu tvrdého dřeva se používá hoblík cidič, který má nůž s klopnou uložen strměji k hoblovanému materiálu. Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habro-vého dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Při výrobě hoblíků CLASSIC dbáme na kvalitu zpracování a především na ergonomii těla hoblíku, která výborně sedne každému do ruky. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

Hoblík klopkař PREMIUM

3-xx NEW Premium.jpgDřevěný hoblík klopkař PREMIUM je vybaven nožem s klopnou a používá se k jemnému uhlazení již hoblovaných, nebo jiným způsobem srovnaných ploch. Při výrobě je dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku, které je koncipováno tak, aby ústa hoblíku nebyla při práci zahlcována hoblinami. Díky úzkému tvaru úst nedochází k vyštipování a vylamování hoblovaného materiálu. Při výrobě hoblíku klopkaře PREMIUM je dbáno především na kvalitu zpracování, ergonomii a příjemné držení hoblíku. Hoblík se i při dlouhodobé několikahodinové práci výborně drží a „netlačí‘‘ do ruky. Hoblík klopkař PREMIUM je vybaven stavitelným mechanismem, který umožní rychlé a přesné nastavení nože, který umožní rychlé a přesné nastavení nože, které zvládne i méně zkušený uživatel. Variantu P/P dodáváme s nožem PROFI, variantu P/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík cidič CLASSIC

3A-xx Classic.jpgDřevěný hoblík cidič je vybaven nožem s klopnou a používá se k jemnému uhlazení již hoblovaných nebo jiným způsobem srovnaných ploch. Nůž hoblíku cidiče je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 49°, jeho klopna zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Hoblík cidič se používá k uhlazení tvrdého dřeva a případně i k uhlazení dýhovaných povrchů. Pro finální úpravu měkkého dřeva se používá hoblík klopkař, který má nůž s klopnou uložen pod menším úhlem vůči hoblovanému materiálu. Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habrového dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Při výrobě hoblíků CLASSIC dbáme na kvalitu zpracování a především na ergonomii těla hoblíku, která výborně sedne každému do ruky. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

Hoblík cidič PREMIUM

3A-xx NEW Premium.jpg

Dřevěný hoblík cidič je vybaven nožem s klopnou a používá se k jemnému uhlazení již hoblovaných nebo jiným způsobem srovnaných ploch. Při výrobě je především dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku, které je koncipováno tak, aby ústa hoblíku nebyla při práci zahlcována hoblinami. Díky úzkému tvaru úst nedochází k vyštipování a vylamování hoblovaného materiálu. Jedná se o stejnou koncepci hoblíku jako je hoblík klopkař, rozdíl mezi hoblíkem klopkařem a hoblíkem cidičem spočívá v úhlu uložení nože. U hoblíku klopkaře se jedná o 45°, nůž hoblíku cidiče je uložen strměji, pod úhlem 49° k hoblovanému materiálu. Při výrobě hoblíku cidiče PREMIUM je dbáno především na kvalitu zpracování, ergonomii a příjemné držení hoblíku. Hoblík cidič PREMIUM je vybaven stavitelným mechanismem nože, který umožní rychlé a přesné nastavení nože, které zvládne i méně zkušený uživatel. Variantu P/P dodáváme s nožem PROFI, variantu P/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík macek EKO

6-xx Eko.jpgDřevěný hoblík macek EKO je vyroben jako ekonomicky dostupný hoblík, jehož tělo je vyrobeno z buku. Dřevěný hoblík macek je dlouhý hoblík s rukojetí vzadu. Je vybaven nožem s klopnou a používá se ke srovnání a jemnému uhlazení velkých ploch. Nůž hoblíku macek je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45°, jeho klopna zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Variantu E/E dodáváme s nožem EKO, variantu E/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík macek CLASSIC

6-xx Classic.jpgDřevěný hoblík macek je dlouhý hoblík s rukojetí vzadu. Je vybaven nožem s klopnou a používá se ke srovnání a jemnému uhlazení velkých ploch. Nůž hoblíku macek je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45°, jeho klopna zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habrového dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Při výrobě hoblíků CLASSIC dbáme na kvalitu zpracování a především na ergonomii těla hoblíku, která výborně sedne každému do ruky. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

Hoblík macek PREMIUM

6-xx NEW Premium.jpgDřevěný hoblík macek PREMIUM je dlouhý hoblík, jehož tělo je vyrobeno z buku s habrovým plazem a je opatřeno ergonomickou rukojetí v zadní části těla hoblíku. Používá se ke srovnání a dokonalému uhlazení velkých ploch. Jeho délka 600 mm zaručuje velmi dobré srovnání hoblovaného materiálu. Při výrobě je dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku, které je koncipováno tak, aby ústa hoblíku nebyla při práci zahlcována hoblinami, ale zároveň jsou ústa hoblíku tak úzká, aby nedocházelo k vyštipování a vylamování hoblovaného materiálu. Hoblík macek PREMIUM je vybaven stavitelným mechanismem, který umožní rychlé a přesné nastavení nože, které zvládne i méně zkušený uživatel. Variantu P/P dodáváme s nožem PROFI, variantu P/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík zubák CLASSIC

9-45.jpgDřevěný hoblík zubák se používá ke zdrsnění ploch před klížením, pro docílení pevnějšího spoje. Nůž hoblíku zubáku je uložený v těle hoblíku pod úhlem 80°, jeho ostří není hladké, ale je tvořeno řadou ostrých zoubků. Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habrového dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

 

 

Hoblík římsovník EKO

10-xx Eko.jpgDřevěný hoblík římsovník EKO je vyroben jako ekonomicky dostupný hoblík, jehož tělo je vyrobeno z buku. Dřevěný hoblík římsovník je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Nůž hoblíku římsovníku je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed těla hoblíku a hobluje v celé šířce hoblíku. Variantu E/E dodáváme s nožem EKO, variantu E/S s nožem STANDARD.

 

 

Hoblík římsovník CLASSIC

10-xx Classic.jpgDřevěný hoblík římsovník je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Nůž hoblíku římsovníku je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed těla hoblíku a hobluje v celé šířce hoblíku. Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habrového dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Při výrobě hoblíků CLASSIC dbáme na kvalitu zpracování a především na ergonomii těla hoblíku, která výborně sedne každému do ruky. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

Hoblík římsovník PREMIUM

10-xx NEW Premium.jpgDřevěný hoblík římsovník PREMIUM je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Je vyroben z buku, na který je naklížený habrový plaz. Nůž hoblíku římsovníku PREMIUM je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed těla a hobluje v celé šířce hoblíku. Je vybaven klopnou, která zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Hoblík římsovník PREMIUM disponuje předním posuvným plazem, kterým je díky jednoduchému posuvnému mechanismu jemně seřiditelná vzdálenost předního plazu od ostří nože hoblíku. Variantu P/P dodáváme s nožem PROFI, variantu P/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík římsovník s nastavitelným mechanismem PREMIUM

A10-30PDřevěný hoblík římsovník PREMIUM je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Je vyroben z buku, na který je naklížený habrový plaz. Nůž hoblíku římsovníku PREMIUM je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed těla a hobluje v celé šířce hoblíku. Je vybaven klopnou, která zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Hoblík římsovník PREMIUM disponuje předním posuvným plazem, kterým je díky jednoduchému posuvnému mechanizmu jemně seřiditelná vzdálenost předního plazu od ostří nože hoblíku. Navíc je vybaven stavitelným mechanismem nože, jenž umožní rychlé a přesné nastavení nože, které zvládne i méně zkušený uživatel. Variantu P/P dodáváme s nožem PROFI, variantu P/S s nožem STANDARD.

 

Hoblík římsovník krátký CLASSIC

11-xx Classic.jpgDřevěný hoblík římsovník krátký je úzký a krátký hoblík, jehož nůž sahá až na přední okraj těla hob-líku a je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45°. Používá se hlavně k dohoblování zárubní dveří, okenních rámů a jejich rohů; všude tam, kde nelze hoblík římsovník použít. Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habrového dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Při výrobě hoblíků CLASSIC dbáme na kvalitu zpracování a především na ergonomii těla hoblíku, která výborně sedne každému do ruky. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

Hoblík římsovník dvojitý CLASSIC

12-xx Classic.jpgDřevěný hoblík římsovník dvojitý je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Nůž hoblíku římsovníku dvojitého je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed, nebo na kraji těla hoblíkua hobluje v celé šířce hoblíku. Jedná se o kombinaci klasického hoblíku římsovníku a hoblíku římsovníku krátkého.

 

 

Hoblík římsovník kosý CLASSIC

10-xx Classic.jpgDřevěný hoblík římsovník kosý je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Jeho nůž je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed těla a hobluje v celé šířce hoblíku. Jeho břit je v jeho těle usazen tak, aby se nůž při hoblování zařízl do materiálu postupně a ne v celé délce ostří najednou. Hrana břitu je skloněna o 25°. Tělo hoblíku je z kvalitního bukového dřeva, plaz hoblíku z habrového dřeva, což zajišťuje vyšší odolnost proti otěru. Obě dřeviny jsou před zpracováním sušené na 10% vlhkosti. Při výrobě hoblíků CLASSIC dbáme na kvalitu zpracování a především na ergonomii těla hoblíku, kte-rá výborně sedne každému do ruky. Variantu C/S dodáváme s nožem STANDARD, variantu C/P s nožem PROFI.

 

Hoblík římsovník kosý PREMIUM

DSC_1343_C.jpg

Dřevěný hoblík římsovník kosý PREMIUM je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Jeho tělo je vyrobeno z buku s habrovou podrážkou. Nůž hoblíku římsovníku PREMIUM je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° uprostřed těla a hobluje v celé šířce hoblíku. Jeho břit je v jeho těle usazen tak, aby se nůž při hoblování zařízl do materiálu postupně a ne v celé délce ostří najednou. Hrana břitu je skloněna o 25° oproti podélné ose hoblíku. Hoblík římsovník PREMIUM disponuje předním posuvným plazem, kterým je díky jednoduchému posuvnému mechanizmu jemně seřiditelná vzdálenost předního plazu od ostří nože hoblíku. Variantu P/P dodáváme s nožem PROFI, variantu P/S s nožem STANDARD.

 

Náhradní nože do hoblíků

6-602.jpg

 

 

 

 

 

Kit na stavbu hoblíku

KIT.jpgKit na stavbu hoblíku obsahuje nůž hoblíku PROFI a stavitelný mechanismus. Tento kit umožňuje stavbu individuálního hoblíku, který si přizpůsobíte podle svých požadavků. Dřevěné části nejsou součástí balení

 

 

 

Dřevěná krabička na hoblíky CLASSIC a PREMIUM

 

WPB 3.jpgOchranná krabička na hoblík vyrobená z bukového masivu. Krabičky jsou určeny pro hoblíky z řady CLASSIC a PREMIUM.