Hoblík uběrák

1-XX+2-XX.jpgDřevěný hoblík uběrák se používá k prvotnímu opracování (hrubování) hrubě řezané fošny, nebo prkna. Po práci s hoblíkem uběrákem vznikají na hoblované ploše dráhy po jeho profilovaném noži, které se několika tahy hoblíkem hladíkem nebo hoblíkem klopkařem jednoduše srovnají. Nůž hoblíku uběráku je uložen pod úhlem 45° vůči hoblované ploše. Plaz hoblíku je z kvalitního habrového dřeva, tělo hoblíku z kvalitního bukového dřeva, obojí sušené před zpracováním na 10 % vlhkosti.

 

 

Hoblík uběrák PREMIUMPLUS

3-48-Premium.jpg

Dřevěný hoblík uběrák PREMIUMPLUS je vyrobený dle požadavků a připomínek předních českých mistrů truhlářů. Při výrobě je dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku. Hoblík je osazen nožem PREMIUMPLUS šíře 36 mm, který je vyroben z legované oceli. Jeho tvrdost (58 HRC) je důkladně kontrolována a stálost ostří je oproti standardním nožům výrazně delší. Při výrobě hoblíku uběráku PREMIUMPLUS je dbáno především na kvalitu zpracování, ergonomii a příjemné držení hoblíku. Hoblík se i při dlouhodobé několikahodinové práci výborně drží a „netlačí‘‘ do ruky.

 

Hoblík hladík

1-XX+2-XX.jpgDřevěný hoblík hladík se používá k prvotnímu opracování hrubě řezaných fošen a prken, nebo jako následný krok po opracování hoblované plochy hrubovacím hoblíkem uběrákem. Po práci s hoblíkem hladíkem již nevznikají na hoblované ploše nerovné dráhy jako po práci s hoblíkem uběrákem. Kvalitu povrchu hoblovanou hoblíkem hladíkem je možné zdokonalit a vyhladit buď hoblíkem klopkařem (hoblování měkkých dřevin), nebo hoblíkem cidičem (polotvrdé a tvrdé dřeviny). Plaz hoblíku je z kvalitního habrového dřeva, tělo hoblíku z kvalitního bukového dřeva, obojí sušené před zpracováním na 10 % vlhkosti.

 

Hoblík hladík PREMIUMPLUS

3-48-Premium.jpg

Dřevěný hoblík hladík PREMIUMPLUS je vyrobený dle požadavků a připomínek předních českých mistrů truhlářů. Při výrobě je dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku, které je koncipováno tak, aby ústa hoblíku nebyla při práci zahlcována hoblinami. Díky úzkému tvaru úst nedochází ani k vyštipování a vylamování hoblovaného materiálu. Hoblík je osazen nožem PREMIUMPLUS šíře 48 mm, který je vyroben z legované oceli. Jeho tvrdost (58 HRC) je důkladně kontrolována a stálost ostří je oproti standardním nožům výrazně delší. Při výrobě hoblíku hladíku PREMIUMPLUS je dbáno především na kvalitu zpracování, ergonomii a příjemné držení hoblíku. Hoblík se i při dlouhodobé několikahodinové práci výborně drží a „netlačí‘‘ do ruky.

 

Hoblík klopkař

3+3A.jpgDřevěný hoblík klopkař je vybaven nožem s klopnou a používá se k jemnému uhlazení již hoblovaných, nebo jiným způsobem srovnaných ploch. Nůž hoblíku klopkaře je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45°, jeho klopna zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Hoblík klopkař se používá k uhlazení měkkého dřeva, pro finální úpravu tvrdého dřeva se používá hoblík cidič, který má nůž s klopnou uložen strměji k hoblovanému materiálu. Plaz hoblíku je z kvalitního habrového dřeva, tělo hoblíku z kvalitního bukového dřeva, obojí sušené před zpracováním na 10 % vlhkosti.

 

Hoblík klopkař PREMIUMPLUS

3-48-Premium.jpgDřevěný hoblík klopkař PREMIUMPLUS je vyrobený dle požadavků a připomínek předních českých mistrů truhlářů. Při výrobě je dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku, které je koncipováno tak, aby ústa hoblíku nebyla při práci zahlcována hoblinami. Díky úzkému tvaru úst nedochází ani k vyštipování a vylamování hoblovaného materiálu. Hoblík je osazen nožem PREMIUMPLUS šíře 48 mm s klopnou, který je vyroben z legované oceli. Jeho tvrdost (58 HRC) je důkladně kontrolována a stálost ostří je oproti standardním nožům výrazně delší. Při výrobě hoblíku klopkaře PREMIUMPLUS je dbáno především na kvalitu zpracování, ergonomii a příjemné držení hoblíku. Hoblík se i při dlouhodobé několikahodinové práci výborně drží a „netlačí‘‘ do ruky.

 

Hoblík cidič

3+3A.jpgDřevěný hoblík cidič je vybaven nožem s klopnou a používá se k jemnému uhlazení již hoblovaných nebo jiným způsobem srovnaných ploch. Nůž hoblíku cidiče je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 49°, jeho klopna zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Hoblík cidič se používá k uhlazení tvrdého dřeva a případně i k uhlazení dýhovaných povrchů. Pro finální úpravu měkkého dřeva se používá hoblík klopkař, který má nůž s klopnou uložen pod menším úhlem vůči hoblovanému materiálu. Plaz hoblíku je z kvalitního habrového dřeva, tělo hoblíku z kvalitního bukového dřeva, obojí sušené před zpracováním na 10 % vlhkosti.

 

Hoblík cidič PREMIUMPLUS

1-XX+2-XX.jpg

Dřevěný hoblík cidič PREMIUMPLUS je vyrobený dle požadavků a připomínek předních českých mistrů truhlářů. Při výrobě je dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku, které je koncipováno tak, aby ústa hoblíku nebyla při práci zahlcována hoblinami. Díky úzkému tvaru úst nedochází ani k vyštipování a vylamování hoblovaného materiálu. Jedná se o stejnou koncepci hoblíku jako je hoblík klopkař, rozdíl mezi hoblíkem klopkařem a hoblíkem cidičem spočívá v úhlu uložení nože. U hobliku klopkaře se jedná o 45°, nůž hoblíku cidiče je uložen strměji (49°) k hoblovanému materiálu. Hoblík je osazen nožem PREMIUMPLUS šíře 48 mm s klopnou, který je vyroben z legované oceli. Jeho tvrdost (58 HRC) je důkladně kontrolována a stálost ostří je oproti standardním nožům výrazně delší. Při výrobě hoblíku cidiče PREMIUMPLUS je dbáno především na kvalitu zpracování, ergonomii a příjemné držení hoblíku. Hoblík se i při dlouhodobé několikahodinové práci výborně drží a „netlačí‘‘ do ruky.

 

Hoblík macek

6.jpgDřevěný hoblík macek je dlouhý hoblík s rukojetí vzadu. Je vybaven nožem s klopnou a používá se ke srovnání a jemnému uhlazení velkých ploch. Nůž hoblíku macek je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45°, jeho klopna zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Plaz hoblíku je z kvalitního habrového dřeva, tělo hoblíku z kvalitního bukového dřeva, obojí sušené před zpracováním na 10 % vlhkosti.

 

Hoblík macek PREMIUMPLUS

6-6060-PREMIUM.jpgDřevěný hoblík macek PREMIUMPLUS je dlouhý hoblík, jehož tělo je vyrobeno z buku s habrovým plazem a je opatřeno ergonomickou rukojetí v zadní části těla hoblíku. Hoblík macek PREMIUM je osazen nožem PREMIUMPLUS šíře 60 mm s klopnou, který vyrábíme z legované oceli, její tvrdost zpracování 58 HRC. Kvalita je důkladně kontrolována a stálost ostří se oproti standardním nožům výrazně delší. Používá se ke srovnání a dokonalému uhlazení velkých ploch. Jeho délka 600 mm zaručuje velmi dobré srovnání hoblovaného materiálu. Při výrobě je dbáno na zpracování sedla nože a dlabu těla hoblíku, které je koncipováno tak, aby ústa hoblíku nebyla při práci zahlcována hoblinami, ale zároveň jsou ústa hoblíku tak úzká, aby nedocházelo k vyštipování a vylamování hoblovaného materiálu.

 

Hoblík zubák

9-45.jpgDřevěný hoblík zubák se používá ke zdrsnění ploch před klížením, aby se docílilo pevnějšího spoje. Nůž hoblíku zubáku je uložený v těle hoblíku pod úhlem 80°, jeho ostří není hladké, ale je tvořeno řadou ostrých zoubků.

 

 

 

 

Hoblík římsovník

10.jpgDřevěný hoblík římsovník je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Nůž hoblíku římsovníku je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed těla hoblíku a hobluje v celé šířce hoblíku.

 

 

 

Hoblík římsovník PREMIUMPLUS

10-30 Premium.jpgDřevěný hoblík římsovník PREMIUMPLUS je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Je vyroben z buku, na který je naklížený habrový plaz. Nůž hoblíku římsovníku PREMIUMPLUS je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° uprostřed těla a hobluje v celé šířce hoblíku. Je vybaven klopnou, která zalamuje třísky hoblovaného materiálu a odvádí je od hoblovaného povrchu. Hoblík římsovník PREMIUMPLUS disponuje předním posuvným plazem, kterým jedíky jednoduchému posuvnému mechanizmu - jednoduše seříditelná vzdálenost předního plazu od nože hoblíku.

 

Hoblík římsovník krátký

11.jpgDřevěný hoblík římsovník krátký je úzký a krátký hoblík, jehož nůž sahá až na přední okraj těla hoblíku a je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45°. Používá se hlavně k dohoblování zárubní dveří, okenních rámů a jejich rohů; všude tam, kde nelze hoblík římsovník použít.

 

 

Hoblík římsovník dvojitý

12.jpgDřevěný hoblík římsovník dvojitý je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Nůž hoblíku římsovníku dvojitého je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed, nebo na kraji těla hoblíku a hobluje v celé šířce hoblíku. Jedná se o kombinaci klasického hoblíku římsovníku a hoblíku římsovníku krátkého.

 

 

Hoblík římsovník kosý

10-21.jpgDřevěný hoblík římsovník kosý je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Jeho nůž je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° téměř uprostřed těla a hobluje v celé šířce hoblíku. Jeho břit je v jeho těle usazen tak, aby se nůž při hoblování zařízl do materiálu postupně a ne v celé délce ostří najednou. Hrana břitu je skloněna o 25°.

 

 

Hoblík římsovník kosý PREMIUMPLUS

DSC_1343_C.jpg

Dřevěný hoblík římsovník kosý PREMIUMPLUS je úzký hoblík, který se používá k vyhoblování drážek, polodrážek, zhoblování říms, zárubní dveří a okenních rámů. Je vyroben z buku, na který je naklížený habrový plaz. Nůž hoblíku římsovníku PREMIUMPLUS je uložen vůči hoblované ploše pod úhlem 45° uprostřed těla a hobluje v celé šířce hoblíku. Jeho břit je v jeho těle usazen tak, aby se nůž při hoblování zařízl do materiálu postupně a ne v celé délce ostří najednou. Hrana břitu je skloněna o 25° oproti podélné ose hoblíku. Hoblík římsovník PREMIUMPLUS disponuje předním posuvným plazem, kterým je - díky jednoduchému posuvnému mechanizmu - jednoduše seříditelná vzdálenost předního plazu od nože hoblíku.